آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون ارشد


امروز ، آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اتمام مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 95 در ساعت 24 امروز (چهارشنبه) دوم تیرماه خبر داد.

حسین توکلی در گفت‌وگو ایسنا، اظهار کرد: داوطلبانی که براساس مندرجات کارنامه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 95 مجاز به انتخاب رشته هستند ضرورت دارد با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org و ضمن مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی و اطلاعیه‌های مرتبط حداکثر 100 کدرشته محل را از میان کدرشته محل‌های تحصیلی مورد علاقه از میان کدرشته محل‌های مجاز انتخاب کنند و تا ساعت 24 فردا نسبت به ثبت کدرشته محل‌ها در فرم انتخاب رشته اینترنتی اقدام نمایند.

وی در ادامه گفت: برخی از دانشگاه‌ها یا موسسات آموزش عالی اقدام به اعلام رشته جدید یا حذف رشته موجود و یا اصلاح برخی شرایط و ضوابط از دفترچه راهنمای انتخاب رشته بعد از انتشار دفترچه مذکور نموده‌اند و مراتب از طرف شورای گسترش آموزش عالی به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شده است. این تغییرات طی اطلاعیه‌ای فردا از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به اطلاع داوطلبان می‌رسد.

 مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: داوطلبانی که تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند نیز می‌توانند پس از انتشار اطلاعیه مذکور نسبت به ویرایش کدرشته محل‌های انتخابی خود اقدام کنند.

 انتخاب رشته بیش از 86 هزار داوطلب

 توکلی در ادامه در مورد آمار داوطلبانی که تاکنون انتخاب رشته کرده‌اند، گفت: تا ساعت 8 صبح دیروز  (سه‌شنبه) اول تیرماه 86 هزار و 17 داوطلب از 446 هزار و 539 داوطلب مجاز، نسبت به انتخاب رشته اقدام نموده‌اند. به داوطلبانی که تاکنون اقدام به انتخاب رشته نکرده‌اند نیز توصیه می‌شود در مهلت باقی‌مانده با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

منبع: ایسنا