برگزاری آزمون توانمندی تدریس فناوری نانو

برگزاری سیزدهمین آزمون توانمندی تدریس فناوری نانو
به منظور تأمین نیروی متخصص مورد نیاز در امر ترویج و آموزش مفاهیم فناوری نانو و همچنین در راستای افزایش توان علمی و آموزشی مدرسان فناوری نانو، سیزدهمین آزمون توانمندی تدریس فناوری نانو پایان بهمن‌ماه امسال برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، سیزدهمین آزمون توانمندی تدریس فناوری نانو صبح روز پنج‌شنبه، ۲۸ بهمن‌ماه امسال رأس ساعت ۱۰ صبح در شهر تهران برگزار می‌شود.

این آزمون که با هدف ارزیابی توانمندی علمی و مهارت آموزشی داوطلبان در زمینه انتقال مفاهیم علوم و فناوری نانو برگزار می‌شود، شامل سؤالات کاملا تشریحی بوده و علاوه بر مهارت علمی، فن بیان و استفاده از مثال‌های مناسب در انتقال مفاهیم آموزشی نیز مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت. به داوطلبانی که حد نصاب لازم را در دو شاخص علمی و آموزشی در این آزمون کسب کنند، بر اساس امتیاز اکتسابی گواهی توانمندی تدریس در سه سطح تراز «الف»، «ب» و «ج» اعطا خواهد شد.

سرفصل‌های این آزمون عبارت از «نانوساختارها»، «روش‌های ساخت و سنتز نانوساختارها»، «روش‌های شناسایی و آنالیز نانوساختارها»، «کاربردهای فناوری نانو»، «تجاری‌سازی فناوری نانو» و «توانمندی‌های ایران در فناوری نانو» است.

«سایت آموزش فناوری نانو»، «کتاب مقدمه‌ای بر نانوفناوری، مترجم: دکتر نیما تقوی نیا، انتشارات: دانشگاه صنعتی شریف»، «مجموعه نرم‌افزارهای میلیاردیم»،‌ «ویرایش سوم کتاب محصولات فناوری نانو ساخت ایران»، «ویرایش دوم کتاب بهبود کیفیت زندگی با محصولات نانوفناوری ایرانی» و «مجموعه کتاب‌های محصولات فناوری نانو» از جمله منابع پیشنهادی برای شرکت در آزمون محسوب می‌شوند.

ثبت‌نام در این آزمون از ۲۵ دی‌ماه آغاز شده و تا روز سه شنبه، ۲۶ بهمن‌ماه ادامه دارد. شرکت در این آزمون برای تمامی علاقه‌مندان آزاد است.
 
علاوه بر شهر تهران، شهرهایی نیز که حداقل ۵۰ نفر داوطلب متقاضی آزمون داشته باشند و یکی از نهادهای ترویجی فناوری نانو فعال در آن شهر، مسؤولیت تأمین فضا و برگزاری آزمون را بر عهده بگیرد، به عنوان حوزه آزمون مشخص خواهند شد.

داوطلبان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌ تلفن‌های ۶۶۵۳۲۶۳۹-۰۲۱ و ۰۹۱۹۰۲۰۶۱۰۰ تماس بگیرند.

منبع: خبرگزاری ایسنا